Smíchov: Kde se najíst na Smíchově, Kam jít na Smíchově

Kam jít?

Smíchov na Praze 5 je příjemnou oblastí podél řeky Vltavy, což poskytuje nejenom příjemné možnosti bydlení, ale také poměrně zajímavé možnosti trávení volného času. Jsou zde dvě kina, bohaté možnosti sportů, možnosti zábavy na Střeleckém ostrově, ale také šance na velmi příjemné procházkyv nádherných zelených parcích. Výhodou lokality je také velmi dobrá dostupnost do centra, kam lze vyrazit za památkami. Zájemce o nové byty na Smichově mohou uspokojit projekty jako Byty Anděl, Rezidence Podbělohorská, Rezidence Holečkova, Byty Kroftova 8, Smíchov City, Kesnerka living, Rezidence Na Hřebenkách, Viladům Salomonka,

Kde nakupovat?

Ačkoliv se jedná o historickou část prahy, jsou zde k dispozici i moderní nákupní komplexy, a to především OC Nový Smíchov, které celé oblasti dominuje. Nabídne desítky obchodů, či hypermarket Tesco, rozsáhlý Datart, nebo Hervis Sport. Dalším centrem je třeba Zlatý Anděl se supermarketem Albert, nebo několik prodejen Žabka, ři podobně velký obchůdek Tesco. Vzhledem k významu této lokality je protkána i mnoha obchody s různými suvenýry, ale i s dalšími zajímavostmi.

Kde relaxovat?

Z hlediska odpočinku nabídne Smíchov především park Sacré Coeur, zahradní osadu, nebo zahradu Kinských. Příjemným přírodním místem je ale také Nikolajka, nebo Bertramka či lehce vzdálené Husovy sady. Na své si zde rozhodně přijdou milovníci kultury, kteří mohou navštívit multikina Cinestar a Cinema City, které Smíchov nabídne poměrně blízko sebe. Základem kultury jsou ale i divadla, jako například Švandovo divadlo, Divadlo Na Prádle, které už je na hranici s Malou stranou, ale také lze navštívit několik galerií. Ty nejzajímavější, kterými se Smíchov pyšní, je Polansky gallery, nebo Galerie Jelení. Rodiny s dětmi potom mohou relaxovat třeba ve zdejším klubu přírodovědců.

Kde se najíst?

A stejně jako míst k odpočinku je na Smíchově i míst k dobrému jídlu. Rychlé občerstvení všeho druhu nabídne již zmíněný OC Nový Smíchov, a z dalších restaurací to může být některá z mnoha desítek, na které lze natrefit. V té nejžádanější lokalitě je to třeba El Barrio de Ángel určená pro milovníky steaků, nebo Hospůdka Jihočeský dvůr, pro všechny milovníky českého jídla. Rozhodně velmi zajímavou atrakcí z hlediska jídla je Originál pravěký restaurant Anděl, díky kterému se lze dostat do dob dávno minulých, a přitom se královsky najíst.

Noční cesty městem

Po jídle v restauraci lze ale na Smíchově pokračovat dále, a to do některého z místních nočních podniků. Potěšit může podnik Lokal Blok, či Bar Exit. Pro všechny milovníky hudby je ale v lokalitě několik nočních klubů. Namátkou to jsou Shadow Azyl, Futurum Music Bar, nebo také Blues rock club, který určitě zaujme všechny milovníky této hudby. Příznivci skutečně tvrdého roku se však plně nabaží v klubu HELLS BELLS.

Kulturní památky

Z hlediska kulturních památek je Smíchov opravdu bohatou lokalitou, a tak nabídne přes několik desítek možností, co je z hlediska kultury a historie zajímavé. Vybereme-li to nejzajímavější, potom je to Národní dům, Letohrádek Portheimka, Kostel svatého Václava, Fara u svatého Václava, nebo poměrně zajímavá Medvědí fontána. Dominantou lokality je ale i Smíchovská radnice, nebo Zahrada a letohrádek Kinských a Klášter benediktinek.

You may also like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *