Zlatý lihovar


Adresa: ulice Strakonická / Nádražní, Praha 5 – Smíchov
Počet bytů: 500
Developer: Trigema
Více info

Diskuze Zlatý lihovar →

Zlatý lihovar


Na Praze5-Smíchov mezi ulicemi Nádražní a Strakonická se bude stavět nový developerský projekt Zlatý lihovar. Objekt někdejšího smíchovského lihovaru se díky developerovi společnosti Trigema v příštích letech promění v novostavbu s více než 500 novými byty. Dojde k regeneraci jižní části areálu lihovaru. Zastavěna zde bude plocha asi 2,2 hektaru. Zlatý lihovar se zatím nachází ve fázi investičního záměru. Samotné jeho přípravy k realizaci budou trvat zhruba tři roky, a pokud půjde všechno podle plánu, na budování novostavby se počítá s obdobím trvajícím asi pět let.

Nepůjde ovšem jenom o obytnou rezidenci, její součástí se stane také rozsáhlá občanská vybavenost zajišťující obyvatelům komplexu především společenský život a také základní nákupy. Nebudou chybět kavárny, restaurace a obchody. V rámci výstavby naštěstí nedojde k úplnému zničení původní budovy, zachovány budou některé historické prvky stávajících budov, tedy především bývalá varna a padesátimetrový komín. Kromě toho nebude chybět také 682 parkovacích stání.

Budoucím obyvatelům projektu Zlatý lihovar tedy odpadají jakékoli obtíže spojené s parkováním. Milovníky romantiky zcela jistě nadchne výhled na řeku Vltavu, ale i na Pražský hrad, který si budou moci z nových bytů jaksepatří vychutnat. Samozřejmě zde nechybí výborná občanská vybavenost. Pouhých 7 minut jízdy autem narazíte u stanice metra Anděl na obrovský hypermarket Tesco a také na Obchodní centrum Nový Smíchov včetně multikina.

Pro děti je na dosah 9 minut jízdy mateřská škola v Kroupově ulici a 10 minut autem se nachází základní škola v Grafické ulici. Jenom 5 minut jízdy autem si můžete vyjet do překrásného Prokopského údolí, takže přírodu máte rovněž na dosah ruky. Sportovci mohou využít například nedaleké Lezecké centrum Smíchoff dosažitelné za 4 minuty autem. Další sportovní příležitosti nabízí také TJ Sokol Zlíchov v dojezdové vzdálenosti 2 minuty.

Vynikající je dopravní situace v širokém okolí. Jenom 3 minuty chůze vás zde budou dělit od nejbližší zastávky městské hromadné dopravy. Dopravní spojení do města autem i z města ven je také výborné, protože se hned za 2 minuty dostanete směrem na Strakonickou ulici, která tvoří výpadovku z Prahy. Opačným směrem míříte do centra. Ke stanici metra Anděl je to autem 7 minut, na Václavské náměstí dojedete za pouhých 15 minut.

You may also like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *